Czeka cię przeprowadzka? Sprawdź, jak się najlepiej do niej przygotować! Dzięki odpowiednim krokom „przenosiny” nie będą bolesne, a ty szybko zaaklimatyzujesz się w nowym miejscu. Jak to zrobić? Poniżej kilka podpowiedzi!

Po pierwsze – przygotuj plan przeprowadzki

Przeprowadzki – małe czy duże – przebiegają w podobny sposób. Oczywiście w niektórych przypadkach wystarczy zabrać ze sobą tylko jedną, małą walizkę, ale już inne sytuacje wymagają nawet wyjęcia specjalnego samochodu: wszystko po to, by odpowiednio przetransportować wszystkie rzeczy. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku ważny jest… dobrze przygotowany plan! Kartka i długopis potrafią zdziałać cuda: dzięki odpowiedniemu „szkicowi” działania nie zgubisz się w pakowaniu, transportowaniu, a na koniec – w rozpakowywaniu kartonów.

Po drugie – opracuj harmonogram

Punkt ten tak naprawdę powinien iść w parze z pierwszym krokiem, czyli z przygotowaniem planu. Jak inaczej pogrupujemy bowiem czynności, nie wiedząc, ile czasu możemy na nie poświęcić? Harmonogram pozwoli nam także np. zaplanować dzień wolny w pracy tak, by na spokojnie uporać się z przenoszeniem rzeczy.

Po trzecie – zastanów się, czego będziesz potrzebować w nowym miejscu

Wprowadzasz się do już urządzonego mieszkania lub stancji? A może „zaczynasz wszystko od początku” w nowym i nieumeblowanym mieszkaniu? To ważne pytania, od których będzie zależało, co ze sobą zabierzesz. Nikt nie chce bowiem spędzić pierwszej nocy np. na materacu lub bez kołdry – prawda? Jeśli masz jakieś wątpliwości co do „stanu”, wróć do ogłoszenia, na które odpowiedziałeś lub skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za daną przestrzeń. Dzięki temu unikniesz dodatkowych „niespodzianek”.

Po trzecie – zadbaj o… kartony!

Tak, to nie żart! Do czegoś przecież trzeba spakować potrzebne rzeczy. I tutaj znowu przyda się plan – dzięki niemu będziesz wiedzieć, jaki bagaż finalnie pojedzie wraz z tobą w nowe miejsce, a – co za tym idzie – zobrazujesz sobie w głowie jego ostateczny obraz. O kartony pytaj w zaprzyjaźnionym sklepie lub zamów online. Warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych opakowań, w razie gdyby „po drodze” pojawiło się coś jeszcze.

Po czwarte – zorganizuj „nowe życie” starym rzeczom

Podczas przeprowadzki ludzie często pozbywają się dotychczasowych rzeczy, z którymi nie są związani na tyle, by zabrać je do nowego miejsca. Jeśli są one w dobrym stanie, to zawsze możesz „zorganizować” im nowe życie – wystarczy wystawić je na różnych portalach, a nawet ogłosić się w mediach społecznościowych. Dobre ubrania można także np. oddać potrzebującym.