Styl włoski to rodzaj projektowania, który często jest kojarzony z nowoczesną architekturą. Charakteryzuje się przede wszystkim czystymi liniami, prostymi kształtami oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów. Jak dobrać kolory, meble i dodatki, które nadadzą Twojemu domowi niepowtarzalny charakter? Odpowiadamy.

Połączenie nowoczesności z klasyką

Połączenie starego i nowego sprawia, że większość włoskich wnętrz można uznać za fascynujące i niespotykane. Odważne stosowanie kontrastów, meble o czystych i nowoczesnych liniach oraz mocne inspirowanie się otoczeniem to podstawowe elementy składające się na styl włoski.

Właściwy dobór oświetlenia

Oświetlenie stanowi ważną część włoskiego wystroju wnętrz. Ważne jest, aby stworzyć delikatne, rozproszone i miękkie światło. Jaką lampę wybrać? Styl oświetlenia powinien zostać dobrany do stylu architektonicznego nieruchomości. W apartamencie doskonale sprawdzą się więc sporej wielkości żyrandole, zaś w domku za miastem – jedynie lampa podłogowa czy stołowa.

Przytulny minimalizm

Współczesny styl włoski w aranżacji wnętrz ma wiele cech wspólnych ze stylem skandynawskim, jednak można uznać go za mniej surowy. Aby osiągnąć właściwy efekt, powinien być uzupełniony ciepłymi elementami. Warto rozważyć takie elementy, jak skórzana sofa czy masywne, przyciągające wzrok dzieło sztuki.

Materiały o wyrazistej fakturze

Aranżując mieszkanie w stylu włoskim, można również wziąć pod uwagę dodanie materiałów o wyrazistej fakturze lub wzorze. Idealną propozycją są płytki cementowe oraz podłogi z lastryko, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem.

Designerskie dodatki

Włoscy projektanci od wielu lat wyznaczają trendy na całym świecie, nie tylko w sferze mody, ale także aranżacji wnętrz. Fakt, że do domu lub mieszkania urządzonego w stylu włoskim warto wprowadzić odrobinę designerskiego stylu nie powinien więc nikogo specjalnie zdziwić.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi dowiedziałeś się, jak urządzić mieszkanie za pomocą klasycznych włoskich elementów designu.